kurush1 - Блог Максима Гардуса (kurush1) wrote,
kurush1 - Блог Максима Гардуса
kurush1

Табачник карає кращі ВНЗ країни - Могилянку та ЛНУ


Скорочення держзамовлення для кращих університетів належить до інструментарію тотального підпорядкування галузі потребам Дмитра Табачника.

З одного боку, міністр влаштовує публічну екзекуцію ректорів, з якими не може домовитися – Сергія Квіта, Івана Вакарчука і Михайла Згуровського. Адже в підсумку чи не найбільше скорочення магістерки торкнулося Могилянки, Львівського університету і КПІ – далеко не гірших українських університетів.

До прикладу, Львівський національний університет ім. Івана Франка – кращий серед наших університетів за версією рейтингу університетів світу «Webometrics» (1443-й у рейтингу), а Могилянка та КПІ – у першій п’ятірці найбільш авторитетного вітчизняного рейтингу «Компасу».
 
При цьому лише тиждень тому, на Гуманітарній раді Табачник пропонував Президентові мотивувати переможців рейтингів більшим держзамовленням. А потім запевнив журналістів у тому, що в цьому році обсяг магістерських місць залежатиме «від кількості підготовлених бакалаврів».

З іншого боку, Табачник не просто попереджає неслухняних ректорів, аби решту нажахати. Він закладає принагідно міну уповільненої дії, яка виходить далеко за межі освітянської сфери.

Які саме фахівці не потрібні державі? Могилянці, до прикладу, відмовлено в держзамовленні на підготовку журналістів магістерського рівня, які не лише на 100% працюють за фахом у провідних медіа-агенціях, але й показують себе незалежними фахівцями і правозахисниками. Те саме стосується відмови фінансувати магістерську програму з підготовки соціальних працівників і зменшення вполовину держзамовлення на бакалаврів-правників. При цьому не секрет, що Могилянка готує кращих в Україні фахівців з адміністративного права, яким регулюються, в тому числі, стосунки між державою і громадянином.

Іншими словами, простежується чітка тенденція – скорочується підготовка за державний кошт фахівців правозахисного спрямування.

Залишається лише дослідити – яким навчальним закладах за цими спеціальностями замовлення додадуть. Відповідне звернення я сьогодні ж відправлю міністру особисто із копією до Генеральної прокуратури.

П.С.: до речі, Львівському університету на 50% скорочено на держзамовлення на підготовку бакалаврів-істориків – так само не найгірших фахівців з історії України; тим часом як деяким іншим закладам за цією ж спеціальністю бюджетних місць додано в порівнянні з попереднім роком.

Originally posted by lesyaorobets at Табачник карає ректорський непослух і вітчизняний правозахист
Tags: ВУЗы Николаева, Могилянка, Табачник
Subscribe
promo kurush1 february 8, 2011 10:49 16
Buy for 10 tokens
Здесь будет идти речь практически только о не признанных официальным московским патриархатом иконах (хотя и многие «признанные» святые и иконы ничуть не лучше, вспомнить хотя бы Николая II или столь активно насаждаемый в столичной православной среде культ Матроны Московской). Сразу…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments