kurush1 - Блог Максима Гардуса (kurush1) wrote,
kurush1 - Блог Максима Гардуса
kurush1

Головреда Kyivpost звільнено за інтерв`ю міністра про Юру Єнакіївського

Власник газети та сайту Kyivpost Мухаммад Захур звільнив головного редактора газети Браяна Боннера через публікацію інтерв`ю з міністром сільського господарства Миколою Присяжнюком, - повідомили «Свідомо» працівники видання. 
 

 

У відповідь редакція Kyiv Post оголосила страйк з вимогою повернути Браяна.
"Kyiv Post протестує проти втручання в незалежну діяльність редакції", - оголосили журналісти.

«Ми продовжимо писати та редагувати наші статті, але жодної новини чи номера газети випускати не будемо», - попереджають працівники газети.
Про що було інтерв`ю
Міністра розпитали про схему монопольного продажу українського зерна за кордон через компанію "Хліб Інвестбуд". Її пов’язують з депутатом від Партії регіонів Юрієм Іванющенком (Юрою Єнакіївським).
У публікації міністр-регіонал ухиляється від точних відповідей, а журналісти наполегливо намагаються їх отримати:
"КР:Тобто ви знаєте, хто справжні власники Хліб Інвестбуду?
МП: Звичайно, я вам завтра надам, сьогодні надам...
КР: Ви напевно чули, що весь ринок і навіть дипломати вважають, що народний депутат [від Партії регіонів] Юрій Іванющенко є якщо не власником, то людиною, яка контролює це? І вони кажуть, що це ваш близький знайомий, що ви разом працюєте – тобто має місце якась конспірація. І що це не дуже прозоро. Можливо, він є одним з власників?
МП: Я знаю всіх 450 депутатів, всіх до єдиного. І це нормально для міністра знати всіх депутатів, включаючи його."

Газета надрукувала фото
Газета надрукувала фото "Юри Єнакієвського"

Як дізналося "Свідомо" у редакції, інтерв`ю у понеділок, 11 квітня, у міністра взяли двоє досвідчених журналістів: Роман Олеарчик та Влад Лавров. В цей же ж день вони почули від керівництва, що міністр поскаржився власнику Kyiv Post, що йому "влаштували допит". За даними джерела, спочатку міністр вимагав друкувати інтерв`ю у вигляді інтерв‘ю без додаткових коментарів, потім - взагалі не друкувати.
Але головний редактор прийняв рішення випустити матеріал.
"Ми маємо право ставити такі запитання міністру", - процитував Боннера його колега.
Як повідомили журналісти Kyiv Post, вчора вночі власник попередив головреда, що якщо стаття вийде, газету може бути ліквідовано.
Цензура збільшується?
В описі подій, що передували звільненню, журналісти газети заявили - спроби обмежити гостроту їхніх матеріалів почалися після перемоги минулорічного обрання президентом Віктора Януковича.
"Цій дії передувала низка попереджень Боннеру, починаючи з червня 2010 року, від представників Захура в компанії ISTIL Group, обережно ставитися до новин, про які пише Kyiv Post і зайняти позицію більшої підтримки стосовно Президента Віктора Януковича та його адміністрації.
Але, в той же час, представники ISTIL Group, включаючи Захура, багаторазово схвалювали висококласну роботу редакції Kyiv Post. Вони також говорили, що погоджуються з більшістю того, про що пише газета. Але вони говорили, що незалежна робота журналістів потенційно загрожує іншим інвестиціям компанії в секторі нерухомості, ЗМІ та інших", - стверджує редакція.
Браян має високий авторитет у свої редакції. Він був одним з творців першої у Києві англомовної газети Kyiv Post. За свідченням журналістів тієї редакції, разом із засновником газети Джедом Санденом вони створили в ній атмосферу професійної та вільної журналістики західного зразку. Коли Санден продав газету Захуру, велика частина команди Kyiv Post залишилася і зберегла ці традиції. Минулого року ця команда запустила російськомовний сайт про Київ.
Після заяви про страйк, свідчать журналісти, їхні паролі доступу на сайт припинили діяти.
Рішення пакистанця Захура, який робить гроші в Україні з початку 90-их, є вже другим випадком за цю весну звільнення головного редактора столичного видання після неприємної для влади статті. Першим став головред "Газеты по киевски" Сергій Тихий.
За спостереженням "Телекритики", все більш по радянські діяльність влади висвітлює телебачення, а кількість видань, де власники плекають незалежну журналістику, скорочується. Творець Kyiv Post Санден цього тижня повідомив про продаж журналу та сайту Корреспондент.
Марія Землянська,
Фото Браяна Боннера зробила "Телекритика"
Tags: СМИ, зерно, коррупция, цензура
Subscribe
promo kurush1 february 8, 2011 10:49 16
Buy for 10 tokens
Здесь будет идти речь практически только о не признанных официальным московским патриархатом иконах (хотя и многие «признанные» святые и иконы ничуть не лучше, вспомнить хотя бы Николая II или столь активно насаждаемый в столичной православной среде культ Матроны Московской). Сразу…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments