kurush1 - Блог Максима Гардуса (kurush1) wrote,
kurush1 - Блог Максима Гардуса
kurush1

Що є наругою над могилою?

Статтю 297 ч. 2 "Наруга над могилою" інкримінують Ганні Сіньковій за смаження яєчні на Вічному вогні у парку слави. Але що, згідно закону, вважається наругою над могилою?Олексій Ярославцев розкопав коментар до статті закону:

 

Наруга - це образливе ставлення, грубе знущання, демонстрація зневаги до місця поховання чи праху покійного. Способи вчинення наруги в законах не визначені Це можуть бути: осквернення, у т.ч. шляхом вчинення непристойних надписів, малюнків, виливання нечистот; руйнування надмогильних споруд; розкопування місця поховання, розчленування трупа чи його знищення, зривання одягу. Наруга характеризується як об'єктивним моментом - вчиненням щодо праху чи місця поховання певних діянь, так ї суб'єктивним - прагненням зневажити пам'ять про померлого, продемонструвати своє негативне ставлення до суспільних принципів, які панують в цій сфері. Наруга переважно вчиняється шляхом дії. Однак не можна виключати її вчинення і через бездіяльність, наприклад, невтручання в поведінку свійських тварин, які, наприклад, розривають могилу, справляють на ній природні потреби.Пише Олексій Ярославцев:
Щось я взагалі не бачу злочину: немає пошкодження майна, немає погроз застосування насильства чи осквернення.
Дивлюся ролік.
Дівчат обурює "безцільне паління газу". Це те, що звучить.
А де наруга? Які дії в цьому роліку можна класифікувати як наругу?

Так. Те, що вони протестують проти паління газу саме на меморіалі, звісно, не є добре і може викликати обурення.
Може. Можна навіть класіфікувати дії дівчат за адміністративним кодексом.

Але "наруга" – коли є мета її зробити. А її немає.

Ось приклад наруги. Розкрито справу про наругу над могилою Лесі Українки.
Пошкодження на могилі, зокрема зникнення вінків з оздоблення пам`ятника, були виявлені 30 липня цього року співробітниками Байкового кладовища. Протягом місяця співробітники Голосіївського райуправління міліції намагалися вирахувати злочинця і 3 вересня його таки вдалося затримати. Ним виявився 25-річний чоловік, який приїхав рік тому до Києва з Волинської області у пошуках роботи. Роботу він не знайшов і почав красти, в основному метал.

Повністю стаття Олексія тут:
http://alek-ya.livejournal.com/1973606.html
Фото з сайту "Братства".

Originally posted by bilozerska at Що є наругою над могилою?

Tags: политика
Subscribe
promo kurush1 february 8, 2011 10:49 16
Buy for 10 tokens
Здесь будет идти речь практически только о не признанных официальным московским патриархатом иконах (хотя и многие «признанные» святые и иконы ничуть не лучше, вспомнить хотя бы Николая II или столь активно насаждаемый в столичной православной среде культ Матроны Московской). Сразу…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments